Papiery, papiery, papiery...

Zagadka: pewien hodowca miał stado owiec, które wypasał na trzech różnych pastwiskach. Ile będzie siedzib dla tego stada, jeżeli wszystkie pastwiska należą do hodowcy?

Kiedy zadawałam to pytanie w agencji rolnej moją intencją było jedynie potwierdzenie, że jest tylko jedna siedziba stada. I cóż, okazało się, że jestem w błędzie - poprawna odpowiedź brzmi: 'są trzy siedziby stada'. A co za tym idzie, przy każdym przenoszeniu owiec z jednego pastwiska na drugie należy a. wypełnić druk przeniesienia owiec, b. przygotować dokumenty przewozowe, c. 'wyksięgować' owce z siedziby, z której wyjeżdżają, d. 'zaksięgować' owce do siedziby, do której przyjeżdżają. Kiedy owiec jest pięć czy dziesięć nie jest z tym wiele roboty, ale przy dziesiątkach można mieć kiedyś dość...

Dlatego dzisiaj, starając się zamknąć wszelkie przewozy tegoroczne i e. wypełnić i wysłać spis stada, postanowiłam rozprawić się z różnymi dokumentami i wreszcie stworzyć sobie bazę w komputerze.


Zamiast przepisywać w koło 12 rubryk, będę po prostu wyszukiwać odpowiednie owce i za pomocą prostej operacji 'kopiuj' i 'wklej' przenosić do nowej siedziby. Na końcu wydrukuję, wepnę do segregatora i będzie po wszystkim :-)

Jedna trzecia już za mną. Trzymajcie kciuki, żebym jutro skończyła!

Komentarze

 1. To pytanie zadałam już podczas pierwszej wizyty w Agencji, chcąc uzyskać nr producenta i nr siedziby stada. Po latach udręk z różnymi rolniczymi agencjami w sprawach ziemskich poznałam dogłębnie urzędniczą logikę. Pytań miałam całą listę. Bardzo mi to ułatwiło życie.

  Zimę macie już? Jak owieczki? Kiedy jagnięta?
  Fajnie wyglądacie z Zosią na koniu. Czas tak szybko biegnie.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, swoista to logika... I pomyśleć, że to za nasze podatki, koszmar!
  Śniegu jeszcze nie ma, ale na termometrze w okolicach zero, więc wszyscy przyzwyczajamy się do zimy. Owce w każdym razie jedzą jak szalone ;-) A na jagnięta czekamy i mamy nadzieję, że nasz tryk tym razem zebrał się w czasie i nie 'rozwlecze' nas przez całą zimę.
  Do usłyszenia!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i wszystkie komentarze!

Popularne posty